مسابقه برنامه نویسی ACM-ICPC خراسان جنوبی

همه ساله از سوی انجمن ماشین‌های محاسب و با پشتیبانی شرکتهای بزرگی چون IBM، به عنوان یکی از مهمترین و معتبر ترین مسابقات برنامه‌ نویسی در سطح جهان برگزار می‌گردد. تیم های شرکت کننده در این مسابقات، دانشجویان دانشگاه‌ های سرتاسر جهان هستند. این تیم ها برای ورود به مرحله نهایی باید در مسابقات منطقه ای شرکت نموده و جواز حضور در فینال را کسب نمایند. مسابقات غرب آسیا هرساله در دانشگاه صنعتی شریف برگزار میگردد.

در چنین مسابقاتی علاوه بر تسلط بر یکی از زبانهای برنامه‌ نویسی مباحثی نظیر طراحی الگوریتم و ساختمان داده‌ها و هوش مصنوعی بسیار تأثیرگذار هستند. در این مسابقه تعدادی سوال که معمولا پایه‌ی ریاضی دارند در اختیار تیم‌های شرکت کننده قرار می‌گیرد و از آن‌ها خواسته می‌شود که در زمان مشخصی به سوالات پاسخ دهند. سوالات این مسابقات به زبان انگلیسی طراحی می‌شود و معمولا هر مسابقه بین ۵ تا ۱۰ سوال دارد. امتیاز همه‌ی سوالات یکسان است.این مسابقات در ایران نیز توسط دانشگاه‌های مختلف اجرا می‌شود تا تیم منتخب هر دانشگاه انتخاب شده و به مسابقات غرب آسیا که توسط دانشگاه صنعتی شریف برای انتخابی مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شود، اعزام شوند.

در همین راستا دانشگاه بیرجند نیز به عنوان قطب علمی دانشگاه های شرق کشور، همانند سال های گذشته اقدام به برگزاری این مسابقات در سطح استانی می نماید تا از عرصه ی علم و دانش عقب نمانده و در آن بدرخشد.

مسابقات در طی دو مرحله ی آزمایشی در روز سه شنبه مورخ 1398/02/13 ساعت 17 و مسابقه اصلی در روز جمعه مورخ 1398/02/13 طبق جدول زمانبندی همچون سال های قبل در سالن اطلاع رسانی کتابخانه ی مرکزی برگزار خواهد شد.همچنین مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر بعد از مسابقات و صرف نهار، در عصر همان روز در تالار فرهنگ واقع در معاونت فرهنگی برگزار خواهد شد.

جدول زمانبندی مسابقه

# نام برنامه ساعت اجرا
1 تحویل لباس + عکس تیمی 7 الی 8:45
2 برگزاری مسابقه 9 الی 13
3 نماز و نهار 13 الی 14
4 اختتامه ، اهداء جوایز و یادبود 14 الی 16

 

شرایط ثبت نام:

  • کلیه دانشجویان استان خراسان جنوبی میتوانند در این مسابقه شرکت نمایند.
  • هر تیم حداقل یک و حداکثر سه عضو میتواند داشته باشد.

 

هزینه ثبت نام:

  • تیم یک نفره 30,000 تومان
  • تیم دو نفره 45,000 تومان
  • تیم سه نفره 60,000 تومان

 

جوایز مسابقه:

  • تیم اول 350,000 تومان
  • تیم دوم 250,000 تومان
  • تیم سوم 150,000 تومان

pencode.ir

 

حامی مالی مسابقات:

 

مهلت و نحوه ثبت نام:

مهلت ثبت نام تا چهارشنبه 1398/02/11 میباشد.

و برای ثبت نام از طریق این لینک اقدام نمایید.

سیدجواد بزرگ زاده
742 بازدید